05.05.2018r.
Odwieczny dylemat: Co by tu na siebie włożyć?
Jak rozwiązywano ten problem w pradziejach i średniowieczu. Mniej więcej mamy pojęcie jak ubierały się elegantki (i eleganci) w starożytnym Egipcie czy Grecji.
A jak to wyglądało na naszych ziemiach??? Na czym opieramy swoje wizje mody pradziejowej???
Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tegorocznej XII Europejskiej Nocy Muzeów. Zapraszamy wszystkich już 19 maja 2018 od godz. 16.00 do siedziby Muzeum Archeologicznego.

PROGRAM

16.15-16.45 – UROCZYSTE OTWARCIE ORAZ WYKŁAD PT. „ŹRÓDŁA ARCHEOLOGICZNE DO BADAŃ NAD MODĄ PRADZIEJOWĄ” (WYKŁAD WYGŁOSI MGR JULIA ORLICKA-JASNOCH)

16.45-18.00 – WARSZTATY TKACKIE, TWORZENIA OZDÓB Z MODELINY I DRUTU MIEDZIANEGO, POKAZY W WYKONANIU GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ

18.00 – POKAZ MODY W WYKONANIU UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z ZESPOŁU SZKÓŁ I PLACÓWEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

19.00-20.30 – KONTYNUACJA WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH

17.00-18.00 ORAZ 19.00-22.00 – MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZENIA EKSPOZYCJI Z PRZEWODNIKIEM

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY!

Współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół  i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.

Patronem medialnym wydarzenia jest Gazeta Lubuska oraz Radio Zachód.