18.11.2018r.
Monety, fragmenty ceramiki, ozdoby, zabawki, dzwon to wszystko zobaczyć będzie można na „Archeologia niebiańska”, która już w piątek 23 listopada 2018 r. zostanie otwarta w siedzibie Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze, Pałac Kittlitzów w Świdnicy (ul. Długa 27). Prezentowane na wystawie zabytki są efektem prac archeologicznych prowadzonych na wieży kościoła katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. Badania zrealizowane przez archeologów z Muzeum Lubuskiego pod kierownictwem Stanisława Sinkowskiego należą do pionierskich w skali polskiej. Wynika to z samego charakteru prac archeologicznych prowadzonych na pachach sklepiennych budowli średniowiecznej. Wystawę oglądać będzie można do 11 stycznia 2019 r. w siedzibie Muzeum – pałac Kittlitzów przy ul. Długiej 27 w Świdnicy. Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkpolskim, Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze z/s w Świdnicy, Katedra Gorzowska oraz ENERIS surowce. Wystawa objęta jest patronatem honorowym JE Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, Prezydenta Miasta Zielona Góra p. Janusza Kubickiego, Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego p. Jacka Wójcickiego, Przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków p. dr Barbarę Bielinis-Kopeć.

Patornat medialny: Gazeta Lubuska, Radio Zachód, Gazeta Wyborcza, TVP3, Gość Niedzielny.