10.05.2019r.
XIII Europejska Noc Muzeów już za tydzień. W tym roku zajrzymy do pradziejowej kuchni, aby przekonać się jak smakowały dawne potrawy. W trakcie wydarzenia będziecie mogli spróbować m.in. wczesnosłowiańskiej grochówki, samodzielnie upiec podpłomyki na patyku, sprawdzić czym jest tłukno oraz spróbować piwa, którego smak inspirowany jest znaleziskiem z terenu dzisiejszej Danii. Dowiecie się także jak przyprawiano posiłki w czasach kiedy na obszarze Europy Środkowej nie znano pieprzu, czosnku i cukru oraz jakie właściwości lecznicze posiadają rośliny, które rosną na naszych łąkach. Wieczorem zapraszamy do wspólnej biesiady przy dźwiękach słowiańsko-folkowego zespołu Koło Jana.
A wszystko to (i jeszcze więcej) w przepięknej scenerii naszego muzealnego parku. Obiecujemy, że będzie apetycznie zarówno dla głodnych wiedzy jak i nowych smaków!