04.03.2020r.

OTWARCIE WYSTAWY ODWOŁANE!

Jak różnokształtne szkła pogrupowane według kolorów stanowią tylko elementy witrażu, tak poszczególne zabytki na wystawie pt. „Droższe niż złoto. Archeologiczne cymelia ze środkowego Nadodrza” stanowią tylko fragmenty układanki będącej materialnymi pozostałościami życia ludzi w różnych okresach dziejów naszych terenów.

Dopiero zebranie tych fragmentów w całość stanowi swego rodzaju-obraz życia i działalności ludzkiej- jak piękna średniowieczna rozeta.

Serdecznie zapraszamy na wystawę prezentującą zabytki nowo pozyskane i wydobyte z naszych magazynów. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 marca 2020 r. o godzinie 13:00.

Tego samego dnia odbędzie się również otwarcie reinstalacji dwóch innych wystaw. Zaprezentujemy w nowej odsłonie wystawę czasową „Lubuska Jane Doe czyli prywatna historia z czasów wojny i zarazy” oraz wystawę stałą „Środkowe Nadodrze u schyłku starożytności”.