16.11.2020r.
Za truizm uznać można stwierdzenie, że jeśli chcesz coś znaleźć, musisz patrzeć pod nogi. Jednak to właśnie archiwum ziemne, w skomplikowanym układzie nawarstwień, skrywa większość informacji tyczących się naszej przeszłości.
W przypadku badań przeprowadzanych we wnętrzu późnogotyckiego kościoła w Kalsku nieopodal Sulechowa archeologia sięgnęła bruku – i to dosłownie. Mieliśmy unikatowy dostęp do poziomu pierwotnej, ceglanej posadzki świątyni. Udało się zadokumentować sposób, w jaki ją ułożono, odnaleźć bogaty zbiór numizmatów.
Prace związane były z remontem kościoła, a biorąc pod uwagę ich częstotliwość, kolejna taka okazja może zdarzyć się dopiero za jakieś 60 lat.
Zapraszamy na kolejny wykład cyklu „O archeologii przy kawie”. Tym razem na temat badań w kościele w Kalsku opowie Marlena Magda-Nawrocka oraz Paweł Stachowiak z naszego Muzeum.
Formularz rejestracji:
Link do konferencji zostanie przesłany na adres mailowy podany w formularzu rejestracji do 24.11.2020.