29.06.2022r.
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 w naszym muzeum odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Essence of Music Quartet. W związku z tym wydarzeniem nasza ekspozycja muzealna będzie dostępna dla zwiedzających do godziny 17.00.

Zespół powstał w 2018 roku i tworzą go absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach - Anna Wieczorek-Talik i Iza Kozak (skrzypce), Kornelia Lewandowska (altówka) oraz Daria Wicher (wiolonczela). Połączyła je wspólna wizja i pasja do muzyki kameralnej. Wielokrotnie występowały na scenach w Polsce i Europie, zarówno jako solistki, kameralistki, a także w większych zespołach orkiestrowych, wykonując muzykę klasyczną i rozrywkową. Współpracowały między innymi z takimi artystami jak Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Piaseczny, Golec uOrkiestra, Leszek Możdżer czy Marcin Wyrostek.
Repertuar będzie bardzo różnorodny – od klasyki, poprzez utwory musicalowe i muzykę popularną.
Wstęp wolny.

Organizatorem koncertu jest Gmina Śwdnica.