14.07.2023r.
Zapraszamy do naszego parku muzealnego na koncert muzyki dawnej w wykonaniu gnieźnieńskiego zespołu Hurskarl! W jego trakcie będziecie mogli wysłuchać utworów średniowiecznych wykonanych na rekonstrukcjach instrumentów historycznych. Na scenie pojawiają m.in. dudy, szałamaje, bębny, flety, piszczałki, lira korbowa, fidel i harpa. Muzycy koncertują w strojach z epoki, a dzięki towarzyszącym muzyce opowieściom w sposób przystępny przedstawiają wybrane aspekty muzycznej kultur. Usłyszymy utwory z całej Europy, które w okresie średniowiecza wykonywano w trakcie jarmarków, spotkań w wiejskich karczmach czy też uczt na dworach królewskich.

Wydarzenie sfinansowane z budżetu Miasta Zielona Góra w ramach realizacji zadania publicznego.
Patronat medialny: Archeologia Żywa i Radio Zachód