21.03.2024r.
Historia jedzenia, choć przez wielu traktowana z przymrużeniem oka, to od kilkudziesięciu lat jest odrębną subdyscyplina historyczną. Zwyczaje żywieniowe, kultura stołu mogą nam niemało powiedzieć o społeczeństwie, niemal „ożywić” przeszłość. Dlatego w tym roku z okazji Dnia Kultury Średniowiecznej chcieliśmy zaprosić Was do wspólnego gotowania potraw inspirowanych przepisami angielskiej i francuskiej kuchni dworskiej. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólna biesiada.
Na zakończenie ok godz. 14:00 przewidziano możliwość zwiedzenia wystawy z przewodnikiem.

Na warsztaty obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona.
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt mailowy (oswiata@muzeum-swidnica.org) lub telefoniczny (68 327 31 13).

Wydarzenie płatne. Należy zakupić biletu wstępu do muzeum (bilet ulgowy – 10 zł, bilet normalny – 12 zł)