07.09.2021r.
Większość z nas nie wyobraża sobie współczesnej kuchni bez pieprzu czy curry, które nadają charakterystyczny smak przygotowywanym przez nas potrawom. Przyprawy te nie były jednak używane przez naszych przodków w pradziejach i średniowieczu. Czy w takim razie pradziejowa kuchnia była pozbawiona smaku? Co jedli nasi przodkowie w czasach kiedy nie znano ziemniaków, pomidorów czy bananów?
W trakcie naszych rodzinnych warsztatów nie tylko poznacie historię pradziejowej kuchni, ale również spróbujecie własnoręcznie przygotować potrawy według dawnych receptur. Na zakończenie sprawdzimy jaki smak miały pradziejowe kulinaria.

Wydarzenie odbędzie się w muzealnym parku 18 września 2021 r. Start warsztatów godzina 15.00.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt mailowy (oswiata@muzeum-swidnica.org) lub telefoniczny (68 327 31 13). Zgłoszenia przyjmujemy do 13 września 2021.
Wydarzenie realizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku organizowane są pod hasłem "Smaki Dziedzictwa".

Wydarzenie współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Zielona Góra uzyskanych dzięki pomocy radnego Andrzeja Brachmańskiego.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIU