06.12.2022r.

Czas na wyniki naszego konkursu na świąteczną kartkę archeologiczną! Do konkursu zostały zgłoszone 52 prace, wszystkie w kategorii wiekowej do 12 lat. Nie wszystkie jednak były zgodne z regulaminem. Dlatego jury postanowiło wyłonić zwycięzców wśród prac, których tematyka związana jest z muzealnictwem i archeologią.

Jury w składzie Aneta Bogacka – przewodnicząca komisji oraz Monika Kaczmarek, Arkadiusz Michalak i Anna Sabak-Stachowiak – członkowie,  przyznało dwie nagrody główne:

1 miejsce - Wiktor Kozak

2 miejsce – Ina Awramik

Jury postanowiło przyznać również nagrodę grupową dla klasy Id SP nr 8 w Nowej Soli. Prace nadesłane przez uczniów były zgodne z regulaminem i w ciekawy sposób połączyły elementy związane z archeologią i świętami. W nagrodę zapraszamy całą klasę do naszego muzeum na przygotowane specjalnie dla nich warsztaty edukacyjne.

Postanowiono nagrodzić także pozostałych uczestników konkursu. Uczniów ze Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Wicinie, Zespołu Edukacyjnego nr 11 w Zielonej Górze oraz Natalię i Michała Kokocińskiego zapraszamy na zwiedzanie naszej ekspozycji muzealnej z przewodnikiem.

W galerii na naszym profilu na FB prezentujemy nadesłane prace: https://www.facebook.com/media/set?vanity=muzeumarcheologiczneswidnica&set=a.597001698894700

Zwycięska praca zostanie również wykorzystana jako grafika naszej tegorocznej kartki świątecznej!

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!