29.03.2023r.
Czy życie w średniowiecznej osadzie było łatwe? Zastanawialiście się kiedyś jakie czynności każdego dnia musieli wykonywać jej mieszkańcy? W jaki sposób rozpalano ogień i jak smakuje podpłomyk przygotowany na ognisku? Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania to zapraszamy do udziału w V Dniu Kultury Średniowiecznej, który w tym roku organizujemy pod hasłem „Przeżyj dzień w średniowiecznej osadzie”. W trakcie wydarzenia będziecie mogli spróbować swoich sił w wielu codziennych zajęciach ludzi żyjących w okresie wczesnego średniowiecza. Impreza ma charakter warsztatów rodzinnych i odbędzie się w naszym muzealnym parku.

11.00-14.00
Gra terenowa „ Przeżyj dzień w średniowiecznej osadzie”,
Pokazy dawnych rzemiosł,
Zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem ( tura 1 - 11.15 – 12.15; tura 2 - 13.00 – 14.00),
Plac zabaw dawnych,
Strefa relaksu (kawa, ciasto).

Wydarzenie płatne. Aby wziąć w nim udział należy zakupić biletu wstępu do muzeum (bilet ulgowy – 9 zł, bilet normalny – 11 zł)