04.05.2021r.

Zapraszamy na kolejną Europejską Noc Muzeów! Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie tajemnica. Przygotowaliśmy coś zarówno dla małych jak i dużych odkrywców przeszłości. Wydarzenie odbędzie się w sieci jak i w siedzibie naszego Muzeum.

Na początek zapraszamy Was do wysłuchania cyklu opowieści na temat zabytków, które znajdują się w naszych zbiorach, ale na co dzień nie są prezentowane na wystawach. Zobaczycie też jak wygląda praca w naszym muzeum i poznacie sekrety renesansowej rezydencji Kittlitzów.

Zapraszamy Was również do udziału w nocnej grze fabularnej pt. „W poszukiwaniu srebrnej zbroi Baltazara”, dzięki której poznacie bliżej obecnych i dawnych lokatorów naszego pałacu. Jak co roku będzie można także bezpłatnie zwiedzić ekspozycję muzealną.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną tegoroczne wydarzenie odbędzie się w wersji hybrydowej. Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z programem wydarzenia.

Wszystkie filmy dostępne na naszym kanale w serwisie YouTube: https://youtube.com/playlist?list=PL666bvAcSUHWv0jwkcgktmLAzTtc19jV-

PROGRAM WYDARZENIA

PIĄTEK, 14 MAJA

12:00 – konkurs na naszym profilu w formule kto pierwszy ten lepszy

18:00 – Archiwum X

SOBOTA, 15 MAJA

12:00 – Nawiedzony dwór

miejsce: Pałac Kittlitzów – siedziba muzeum

15:00 – 19:00 – zwiedzanie ekspozycji muzealnej (obowiązuje limit osób)

20:00 – 23:00 – „W poszukiwaniu srebrnej zbroi Baltazara” – gra fabularna (obowiązują zapisy)

Do udziału w grze zapraszamy grupy zorganizowane (do 8 osób), ale także osoby indywidualne. Czas trwania gry ok. 1h. Prosimy o zgłaszanie chęci udziału telefonicznie (68 327 31 13) lub mailowo (oswiata@muzeum-swidnica.org)  z podaniem godziny startu: 20.00, 20:30, 21:15, 21: 45.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 13 maja do godzin 16.00.

NIEDZIELA, 16 MAJA

10:00 – Wojnowo a Królestwo Niderlandów

12:00 – Dawne „skarpety”

14:00 – Ameryka zamknięta w szafie

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej Nocy Muzeów jest konkurs fotograficzny pt. "Tajemnice przeszłości w obiektywie”. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 maja do godziny 12:00. Więcej szczegółów w regulaminie:  REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO.pdf

Wydarzenie współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Zielona Góra uzyskanych dzięki pomocy radnego Grzegorza Hryniewicza.